Okno

Bez wątpienia, każde gospodarstwo domowe czy obiekt, w którym funkcjonuje na co dzień przedsiębiorstwo, ma jakieś słabsze punkty. Chodzi o takie punkty, które są nieco bardziej bezbronne w konfrontacji z profesjonalnym włamywaczem. Do takich miejsc należy zaliczyć przede wszystkim otwory okienne. Nie jest jednak tak, że nie można podjąć skutecznej interwencji w celu wzmocnienia ich pozycji.

Na rynku są bowiem dostępne rozwiązania, które na pewno nie ułatwiają bezproblemowego sforsowania okien. O ile nie znajdziemy okien zapewniających stuprocentową gwarancję bezpieczeństwa, o tyle można wyszukać takie systemy, które znacząco utrudnią pracę niepowołanym napastnikom. A przecież każdy moment zwłoki w przypadku włamania może umożliwić skuteczniejszą interwencję służb ochroniarskich czy właścicieli. Wszystkie okna przedstawiane jako antywłamaniowe powinny cieszyć się odpowiednim atestem, certyfikatem potwierdzającym spełnienie przez wszystkie elementy okna wymaganych warunków.

Gotowe na stawienie oporu nie mogą być wyłącznie szyby, ale także ramy czy okucia. Ważny w tej kwestii jest nawet sposób montażu szyb, jak i całych okien. Warto wiedzieć, że ze względu na antywłamaniowość, okna podzielono na sześć klas. Te najbardziej oporne, zaliczane do klas WK-5 i WK-6 potrafią stawiać opór złodziejowi wyposażonemu w wiertarkę i wyrzynarkę nawet przez 20 minut.

To jednak okna, których zakup jest naprawdę bardzo kosztowny. Rozważmy więc raczej zakup okien z nieco niższych klas, i zainwestujmy równocześnie w sprawnie działający system alarmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *