Coraz powszechniejszym modelem zabezpieczeń spotykanym zwłaszcza w przypadku podmiotów gospodarczych jest zlecanie montażu instalacji alarmowej, a często również monitoringu, agencji ochrony sprawującej pieczę nad danym obiektem. Rozwiązania w tym względzie są bardzo wysoko oceniane, ponieważ mają kompleksowy charakter i w żaden sposób nie rozmywają odpowiedzialności. Ta sama firma odpowiada za ochronę i za instalację alarmową, a koordynacja w obu obszarach może wyjść tylko na dobre.

Praktycznie wszystkie czołowe agencje dają takie możliwości. Korzystając ze swoistego pakietu usług nierzadko można liczyć na korzystne rabaty, które również mają niemałe znaczenie przynajmniej dla niektórych konsumentów. Odpowiednio skonfigurowana usługa podniesie poziom bezpieczeństwa, a równocześnie nie przyczyni się do szybkiego odpływu gotówki z portfela.

Jakie natomiast są czysto praktyczne zalety rozwiązania, które tutaj opisujemy? Przede wszystkim szybkość oraz sprawność reakcji ochroniarzy, którzy mogą błyskawicznie zjawić się na miejscu. Agencja ochrony dysponuje swoimi patrolami interwencyjnymi, które działają w sposób mobilny i mogą pojawić się na miejscu przestępstwa w sytuacji, gdy otrzymają stosowne powiadomienie. Zwykle jest ono skutkiem uruchomienia instalacji alarmowej, ale także wciśnięcia guzika bezpieczeństwa na przykład przez obsługę sklepu lub placówki bankowej.

W tym momencie na miejsce kierowanych jest przynajmniej dwóch agentów ochrony. Alarm połączony z centralą firmy ochroniarskiej jest więc świetnym rozwiązaniem.