Fale radiowe

Każdy z nas chce się czuć w pełni bezpiecznie we własnym mieszkaniu czy w zakładzie pracy, w którym spędza kilka godzin dziennie. Wszystkim zależy również, by pozostawione bez naszego bezpośredniego dozoru mienie także nie padło ofiarą włamania czy wandalizmu. Stąd dość powszechnie występująca potrzeba, a nawet konieczność instalowania systemów monitorujących i alarmowych. Systemy takie można montować tak naprawdę wszędzie, w każdym obiekcie.

Jest to możliwe także wtedy, gdy mamy do czynienia ze starszymi budynkami oraz przy urządzaniu nowych obiektów, w przypadku których nie pomyśleliśmy – na etapie projektu – o zamontowaniu instalacji systemu alarmowego. Nie ma bowiem konieczności robienia dodatkowych przeróbek w instalacjach i wykuwania ścian. Wszystkie te przeszkody można wszak ominąć instalując system działający bezprzewodowo. W takim przypadku sygnały przekazywane są drogą radiową.

Należy w związku z tym brać pod uwagę ewentualność łatwiejszego zakłócania przesyłu. W takiej sytuacji operację montażu należy rozpocząć też od uruchomienia centrali i dopiero po sprawdzeniu czy czujniki w optymalnym zakresie przekazują do centrali sygnał, przystąpić do montażu pozostałych części systemu. Warto także mieć baczenie, by urządzenia bezprzewodowe znajdowały się na dostatecznej wysokości w danym pomieszczeniu. Wówczas będzie mieli gwarancję, że nikt znajdujący się wewnątrz obiektu nie zakłóci przypadkowo ich prawidłowego działania.

Możemy również w takich warunkach liczyć na lepszy zasięg komunikacji radiowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *