Nowe technologie

W ostatnich latach, dosłownie na naszych oczach, technologia używanego do ochrony naszych gospodarstw domowych sprzętu monitorującego uległa zdecydowanym przeobrażeniom. Sprzęt jest coraz bardziej zaawansowany. Obecnie użytkownicy monitoringu cieszą się z kamer dysponujących precyzyjną rozdzielczością.

Kwestią wyboru pozostaje jednak, jakie narzędzia zostaną przez właścicieli domów dobrane, by mogli myśleć o skutecznym zabezpieczeniu swoich nieruchomości. Dlatego zawsze decydując się na zainstalowanie monitoringu, musimy określić, jakie mamy potrzeby w tym zakresie, a więc przede wszystkim, jak duże fragmenty terenu powinny być kontrolowane. Przy okazji należy wziąć pod uwagę warunki obiektywne, to znaczy na przykład jakość doświetlenia nadzorowanych przestrzeni.

Ważna w tym aspekcie jest także decyzja o ewentualnym montażu kamer ze zdalnym sterowaniem. Stopień naświetlenia terenu jest istotny z uwagi na wybór pomiędzy kamerą monochromatyczną a przekazującą obraz w kolorze. Tam, gdzie o zapewnienie jasności jest trudniej, lepszy użytek jest z kamery monochromatycznej.

Natomiast bez wątpienia atrakcyjniejszym wyborem w sytuacji, gdy możemy liczyć na odpowiednie doświetlenie, jest postawienie na wychwytującą dodatkowe szczegóły kamerę kolorową. Osoby, które mogą pozwolić sobie na wydanie nieco więcej funduszy na monitoring, powinny rozważyć w takiej sytuacji zaopatrzenie się w kamerę z zamontowaną funkcją automatycznego przełączania obrazy z trybu monochromatycznego na kolorowy, i odwrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *